Італійський художник продав за €15 тисяч невидиму скульптуру

Італійський художник продав за €15 тисяч невидиму скульптуру

Фото: cristinapica

Доказом того, що покупець придбав не просто повітря, а твір мистецтва, служить сертифікат

Італійський художник Сальваторе Гара за 15 тисяч євро (503 тисячі гривень) продав свою невидиму скульптуру під назвою I am – «Я є». Покупець заплатив суму, яка у 2,5 рази перевищує початкову. Про це розповів автор скульптури, пише Italy 24 News.

Роботу продали на аукціоні, який організував Art-Rite – один із небагатьох італійських аукціонних будинків, який займається винятково сучасним мистецтвом.

Доказом того, що покупець придбав не просто повітря, а твір мистецтва, служить сертифікат. Це право власності на нематеріальну скульптуру.

Гара заявив, що його робота поміститься лише в приватному будинку. Щоб її поставити, треба звільнити на підлозі простір 1,5×1,5 метри.

Як пояснив художник, успішний результат аукціону свідчить про незаперечний факт, що порожнеча – це, мовляв, не що інше, як простір, повний енергії.

«І навіть якщо ми його (простір – ред.) спорожнимо, і нічого не залишиться, згідно з принципом невизначеності Гейзенберга, ніщо не має ваги. Тому він має енергію, яка конденсується і перетворюється на частки, коротко кажучи, в нас», – зауважив італієць.

Видання нагадує, що у лютому 2020 року Гара виставив на площі в Мілані свою роботу «Будда в спогляданні». Скульптура була повністю невидимою, і тому «не може бути відтворена в мережі й скопійована».

«Не кажучи вже про те, що нематеріальні роботи Гара не мають жодного впливу на навколишнє середовище», – додає видання.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.