Інфекціоніст назвала поширені помилки при лікуванні коронавірусу в Україні

Інфекціоніст назвала поширені помилки при лікуванні коронавірусу в Україні

Інфекціоніст назвала поширені помилки при лікуванні коронавірусу в Україні

Інфекціоніст назвала поширені помилки при лікуванні коронавірусу в Україні

Медик звернула увагу, що при лікуванні COVID-19 в Україні досі приймають велику кількість антибіотиків, які не ефективні при коронавірусі, і від них буде тільки шкода.

В Україні при лікуванні COVID-19 медики часто призначають хворим препарати, які здатні завдати шкоди організму, часом дуже серйозно. Лікар-інфекціоніст, медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова в інтерв’ю Марії Єфросиніній, яке опубліковане на YouTube-каналі, назвала популярні ліки, які можна вживати не всім пацієнтам з коронавірусом.

За словами фахівця, перш за все мова йде про антибіотики, гормони, імуномодулятори та крапельниці.

Булавінова звернула увагу, що при лікуванні COVID-19 в Україні досі приймають велику кількість антибіотиків, які не ефективні при коронавірусі, і від них буде тільки шкода.

Ще однією помилкою інфекціоніст назвала призначення пацієнтам деяких гормонів раніше, ніж потрібно – вони дуже добре працюють при COVID-19, але шкодять, якщо приймати несвоєчасно.

Експерт додала, що часто зустрічаються випадки, коли пацієнту потрібна киснева підтримка, але заходи не вживаються вчасно.

«Дуже багато застосовується засобів з недоведеною ефективністю, які, швидше за все, можуть бути й шкідливими для таких пацієнтів. Це імуномодулятори, псевдопротивірусні терапії, якісь божевільні крапельниці вдома», – сказала Булавінова.

Вона пояснила, що таких пацієнтів з ураженими легенями взагалі не можна капати, інакше «їх можна втопити, в буквальному сенсі».

Булавінова зазначила, що попри зусилля лікарів в Україні по боротьбі з небезпечним захворюванням, фіксується дуже висока смертність пацієнтів в досить молодому віці.

Тому експерт наголошує на великій важливості дискусії щодо лікування як з боку медичної системи, так і самих інфікованих громадян, які лікуються самі вдома.

Читайте також:

В Україні за минулу добу, 13 травня, діагностували 7562 нових випадки коронавірусу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (681), Харківській (665), Дніпропетровській (487), Черкаській (449) та Донецькій (445) областях.

Усього за добу Миколаївську область повернули в «помаранчеву» зону карантину. В регіоні перевищено коефіцієнт виявлення випадків інфікування.

Реальна смертність від коронавірусу COVID-19 у 2020 році в Україні була майже втричі більшою, ніж повідомляло Міністерство охорони здоров’я, вважають в Національній академії наук України.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.