«Індійський» штам коронавірусу пробрався в Україну

«Індійський» штам коронавірусу пробрався в Україну

«Індійський» штам коронавірусу пробрався в Україну

«Індійський» штам коронавірусу пробрався в Україну

В Україні у двох людей зафіксовано коронавірус типу «Дельта», який уперше виявили в Індії.

Про це в інтерв’ю ТСН розповів секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данилов.

За його словами, два випадки зафіксовані у матері 66 років та дитини 16 років, які нещодавно повернулися з Росії. Зараз вони госпіталізовані, їхній стан стабільний.

«Індійський» штам коронавірусу пробрався в Україну

Олексій Данілов Секретар РНБО України

«У нас є чотири лабораторії, які можуть проявляти новий штам, дві приватні і дві державних. У нас немає саме тестів, які виявляють «індійський» штам, тому ми звернулися до ВООЗ»

Він також не виключив, що сполучення з деякими країнами через «індійський» штам, може бути повністю зупинене.

Щоб не допустити поширення цього штаму в Україні апарат РНБО зібрався на засідання. Як зазначає видання, у ньому взяли участь міністр охорони здоров’я, заступник міністра внутрішніх справ, представники профільного комітету ВР, вірусологи, провідні медики і науковці.

У Міністерстві закордонних справ рекомендують українцям утриматися від поїздок до Великої Британії, Індії, Росії та Португалії.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу «Дельта +» виявили вже у десяти країнах. Зокрема, «індійський» штам виявили у Білорусі та Словаччині.

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська вважає, що вже цього літа в Україні можливе зростання захворюваності на коронавірус через поширення штаму «Дельта». Його можуть привезти мандрівники з-за кордону.

ВООЗ прогнозує, що Delta-варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії, стане домінуючим у світі через свою високу заразність. Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna, скоріш за все, здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.