Євросоюз звинуватив РФ і Китай у поширенні дезінформації про західні вакцини

Євросоюз звинуватив РФ і Китай у поширенні дезінформації про західні вакцини

Євросоюз звинуватив РФ і Китай у поширенні дезінформації про західні вакцини

Росія і Китай активно просувають свої вакцини проти COVID-19, але їх «вакцинна дипломатія» поєднується з дезінформацією і маніпуляціями. Вони працюють над підривом довіри до західних вакцин, інститутів ЄС і західноєвропейських стратегій вакцинації.

У звіті ЄС сказано, що і Росія, і Китай використовують контрольовані державою ЗМІ і соціальні мережі, включаючи офіційні дипломатичні акаунти.

До російської кампанії по просуванню вакцини «Супутник V» залучені державні органи, державні компанії та державні ЗМІ. Російські офіційні особи не тільки просувають «Супутник V», а й використовують дезінформацію, щоб звинуватити Захід і ЄС в саботажі російської вакцини.

Прокремлівські ЗМІ, в тому числі і офіційний акаунт «Супутник V» у Twitter, намагалися підірвати довіру суспільства до Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) – поставити під сумнів його процедури та політичну неупередженість. Як зазначається, посіявши недовіру до ЕМА, в Росії прагнуть підірвати і фрагментувати загальноєвропейський підхід до забезпечення поставок вакцин.

Повідомлення з контрольованих державою ЗМІ Росії в основному зосереджені на просуванні «Супутника», наклепі на західні вакцини і звинуваченні ЄС в його невдалій вакцинації або боротьбі з COVID-19. Однак існують також повідомлення, націлені на окремі уряди або місцеві ситуації. Їх фокус включає:

  • звинувачення українського уряду в «геноциді» за його відмову купити «Супутник V»;
  • високу оцінку дій білоруського уряду по боротьбі з COVID-19, включаючи співробітництво Москви і Мінська;
  • критику Грузії за рішення використовувати вакцини, надані COVAX, а не «Супутник V», і звинувачення Тбілісі в замовленнях з Заходу.

Китай продовжує просувати свої вакцини як «глобальне суспільне благо», спираючись на доступність і стабільні поставки китайських вакцин і представляючи їх як більш підходящі для країн, що розвиваються, а також Західних Балкан.

Загальний посил, який поширюється китайськими державними ЗМІ, полягає в тому, що західні країни політизують вакцини і вносять свій внесок в «вакцинний розрив», тим самим підкреслюючи різницю між китайським і західним підходами. Ця розповідь перемежовується негативними повідомленнями про процес вакцинації в ЄС, звинуваченнями в накопиченні вакцин за рахунок бідних країн і неправильному поводженні з вакциною AstraZeneca.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.