Євросоюз скоротив список країн «зеленої» зони: чи залишили Україну

Євросоюз скоротив список країн «зеленої» зони: чи залишили Україну

Євросоюз скоротив список країн «зеленої» зони: чи залишили Україну

Рада Євросоюзу переглянула список третіх країн, з яких в’їзд на територію Шенгенської зони має бути дозволеним для всіх. З нього викреслили шість країн, а додали одну. Україна залишилася у переліку. Рада ЄС погодила це рішення у четвер, 9 вересня

Як пише DW, зі списку країн з низьким рівнем поширення коронавірусу прибрали Азербайджан, Албанію, Бруней, Вірменію, Сербію та Японію. Натомість до нього внесли Уругвай.

Новий перелік, у якому тепер 13 країн, включно з Україною, почав діяти з 9 вересня. З цього дня країнам ЄС і Шенгенської рекомендовано пускати на свою територію усіх жителів країн з цього списку, незалежно від мети подорожі.

Чи слідувати цій рекомендації – вирішує кожна держава-член Євросоюзу самостійно. Цей перелік переглядають один раз на два тижні.

Щеплених від коронавірусу осіб мають пускати до Шенгену з будь-яких країн. Утім, які саме вакцини дозволяють подорожувати до ЄС, вирішує також кожна країна самостійно.

Нагадаємо, 30 червня Європейський союз ухвалив список країн для відкриття кордонів із ними з 1 липня. Цей список буде переглядатися кожні два тижні.

Раніше повідомлялося, що Україна увійшла до попереднього списку з 54 країн, громадяни яких з 1 липня зможуть відвідувати Євросоюз. Однак для українців країни ЄС поки залишаться закритими.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас не виключає, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації, окремі кордони у Європі повторно закриють.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.