Єврорегулятор визнав зв’язок між випадками тромбозу і вакциною AstraZeneca

Єврорегулятор визнав зв'язок між випадками тромбозу і вакциною AstraZeneca

Єврорегулятор визнав зв’язок між випадками тромбозу і вакциною AstraZeneca

Європейське агентство лікарських засобів встановило зв’язок між вакцинацією препаратом AstraZeneca проти COVID-19 і утворенням тромбів. У відомстві додали, що це не скасовує переваг вакцини перед конкурентами.

«Зв’язок з вакциною існує», повідомив керівник департаменту загроз здоров’ю і стратегії вакцинації EMA Марко Кавалері, пише італійська газета Il Messaggero.

«На мій погляд, ми можемо це сказати, ясно, що зв’язок з вакциною існує. Але ми до цих пір не знаємо, що викликає цю реакцію», – сказав він.

У березні низка європейських країн призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca через побоювання побічних ефектів, зокрема, утворення тромбів.

Однак після того як  Європейське агентство лікарських засобів (EME) визнало, що вакцина AstraZeneca повністю «безпечна та ефективна», кілька європейських країн відновили імунізацію населення цим препаратом.

22 березня повідомлялося, що третя фаза випробувань вакцини від коронавірусу AstraZeneca у США підтвердила ефективність препарату 79% для запобігання COVID-19 та дієвість на 100% для профілактики важкого перебігу хвороби і госпіталізації.

Але Канада все одно припинила використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca для людей молодших 55 років через побоювання виникнення тромбів.

Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних виробів Великої Британії виявило 30 випадків утворення тромбозів у пацієнтів, вакцинованих препаратом від коронавірусу AstraZeneca.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.