Європол викрив аферу з вакцинами на $15 мільярдів

Європол викрив аферу з вакцинами на $15 мільярдів

Європол викрив аферу з вакцинами на $15 мільярдів

Європол викрив аферу з вакцинами на $15 мільярдів

Шахраї намагалися продати європейським країнам більш ніж 900 млн неіснуючих доз вакцини від коронавірусу на загальну суму 15,3 млрд доларів.

Як повідомляє Bloomberg, поліція Європейського союзу та Європейське управління з питань запобігання зловживань та шахрайства (OLAF) розслідують спроби продати в країнах ЄС вакцини від коронавірусу. Почалось все з того, що до правоохоронців надійшла інформація від декількох країн Євросоюзу про те, що їм надходили дивні пропозиції від компаній-посередників, які пропонували купити вакцини від COVID-19. Як йдеться у звіті OLAF, злочинці зв’язувалися з урядами європейських країн і відомствами з охорони здоров’я. Вони видавали себе за посередників, які представляють фармакологічні компанії. При цьому шахраї підтримували веб-сайти і сторінки в соціальних мережах, щоб склалося враження бурхливої бізнес-діяльності. При цьому, вони просили у чиновників аванс. У 92% випадків фальшиві пропозиції стосувалися вакцини від кампанії AstraZeneca.

Правоохоронні органи відмовилися надати докладну інформацію про те, які країни стали об’єктами шахрайства або хто стоїть за спробою злочинної діяльності, пославшись на оперативні причини. Єдине що відомо, розслідування Європолу триває в Італії, в ході якого було виявлено ймовірний посередник, який намагався продати партію вакцин в регіон Умбрія.

Тим часом, заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив про схеми шахрайства з ліками від коронавірусу та закликав громадян не піддаватись на бажання аферистів нажитися на людських страхах.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко попереджає про шахраїв, які від його імені просять гроші.

Facebook перевірятиме всі публікації про коронавірус для уникнення масового поширення дезінформації. Пости перевірятимуть за допомогою алгоритму, а ті, що міститимуть неправдиву інформацію, будуть приховані. Також користувачів будуть попереджати про неправдиві дані щодо COVID-19.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.