Європейські паспорти вакцинації: на що розраховувати громадянам «третіх країн»

Європейські паспорти вакцинації: на що розраховувати громадянам «третіх країн»

Європейські паспорти вакцинації: на що розраховувати громадянам «третіх країн»

Громадяни «третіх країн» зможуть подати запит на отримання сертифікату ЄС про вакцинацію для в’їзду на територію блоку. Але для цього необхідно буде виконати певні умови.

Про це розповів прес-секретар Єврокомісії на брифінгу в Брюсселі, повідомляє «Європейська правда».

«Як ви знаєте, на даний момент необов’язкові поїздки в ЄС з «третіх країн» заборонені, крім невеликої їх кількості. Громадяни ЄС, які мають легальні підстави подорожувати, зможуть отримати зелений цифровий сертифікат. Не громадяни ЄС зможуть подати запит на сертифікат, надавши всю необхідну інформацію, в тому числі належні докази вакцинації, яку він або вона пройшли», – сказав спікер.

Після цього країни-члени повинні оцінити отримані дані і вирішити, чи видавати цифровий зелений сертифікат.

Також документ може бути виданий, коли Єврокомісія ухвалить рішення про те, що сертифікати про вакцинацію «третьої країни» відповідають вимогам ЄС. І таким чином, ці сертифікати будуть визнаватися нарівні з документом ЄС.

«Але це не те, що ми розглядаємо прямо зараз, це питання на найближчу перспективу», – додав він.

Раніше повідомлялося, що Європейський союз розробляє сертифікат про вакцинацію від COVID, щоб зробити поїздки між країнами безпечними. У документі буде міститися медична інформація.

Європейський союз почне видавати громадянам країн-членів об’єднання COVID-сертифікати для вільного пересування. Їх зможуть отримати не тільки вакциновані, а й ті, хто вже перехворів коронавірусів, і ті, хто має негативний тест.

Єдиний для всіх країн Євросоюзу сертифікат вакцинації проти COVID-19 можна буде отримати в червні. Документ планують ввести в середині місяця.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.