Європейське видання склало рейтинг провалів російських пропагандистів

Європейське видання склало рейтинг провалів російських пропагандистів

Європейське видання склало рейтинг провалів російських пропагандистів

Колаж: EUvsDisinfo

У своєрідному рейтингу першу позицію посідає ситуація з отруєнням Олексія Навального з подальшим викриттям ФСБ Росії у скоєнні цього злочину

Європейське видання EUvsDisinfo, яке виходить під егідою Єврокомісії, оприлюднило дайджест найбільш ганебних провалів кремлівських пропагандистів у 2020 році.

Відповідну публікацію розміщено у понеділок на сайті EUvsDisinfo.

«Дезінформація діє як отрута для будь-якої демократичної системи, оскільки брехня вприскується у демократичний діалог, залякуючи та дезорієнтуючи людей. Ми традиційно підбили підсумки року, зібравши разом найбільш незграбні помилки прокремлівських джерел дезінформації», – пише видання.

У своєрідному рейтингу першу позицію посідає ситуація з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального з подальшим викриттям ФСБ Росії у скоєнні цього злочину. Це включає славнозвісний сеанс телефонного самовикриття одного із отруйників у розмові із самим Навальним, що стало важким ударом як по репутації ФСБ, так і по авторитету самого Кремля.

На другому місці – інформаційна атака російських пропагандистів проти вакцин від Covid-19. У інформаційній базі EUvsDisinfo за рік зібрано понад 700 випадків дезінформації, спрямованої як проти вакцин, так і проти самої вакцинації. Але пропагандисти повністю дискредитували власні конспірологічні теорії, коли почали проштовхувати аудиторії необхідність щеплення неперевіреною російською вакциною, і водночас перестали говорити про здатність західних вакцин перетворювати людей на мавп відразу після того, як отримали запрошення від британсько-шведської компанії AstraZeneca до ймовірного співробітництва.

Третю позицію ганьби автори віддали російському режисеру Микиті Міхалкову, який у власній програмі намагався видати підроблені спецслужбами знімки білоруських протестів за доказ маніпуляцій з боку самих демонстрантів, і був схоплений за руку російськими ж журналістами.

Четверта сходинка незграбної брехні дісталася білоруському диктатору Олександру Лукашенку, який намагався переконати білорусів та міжнародну спільноту у змові Заходу та у зовнішньому управлінні масовими протестами в країні за допомогою сфабрикованих плівок бесіди між нібито представниками західних спецслужб, внаслідок чого сам буквально перетворився на посміховисько.

П’яте непочесне місце дісталося пропагандисту Володимиру Соловйову, який з розумним виглядом намагався представити авдиторії бої у Нагірному Карабасі за допомогою чергової комп’ютерної гри із графікою невисокої якості. До цього ігрову комп’ютерну графіку намагалося використати російське Міністерство оборони для ілюстрації бойових дій в Сирії.

Шосту позицію автори віддали одному із вірменських видань, яке з використанням кремлівських кліше дезінформації та конспірології примудрилося знайти витівки «ілюмінатів» у провокуванні війни у Нагірному Карабасі, причому «докази» такого втручання були знайдені у відеокліпі Леді Гаги. Подібний підхід, зазначає EUvsDisinfo, використовується і центральними російськими виданнями, наприклад, газетою «Комсомольська правда», яка не втомлюється шукати містичні знаки у західних джерелах, на кшталт обкладинки журналу The Economist.

Сьома ганебна сходинка була віддана депутатам російської Держдуми, які у численних шоу і публічних виступах самі стали джерелом неймовірно безглуздих фейків, на зразок «Данських борделів для зоофілів» або тверджень, що «США атакують Росію за допомогою кліматичної зброї».

Наступна сходинка дісталася представникам міської влади Петербурга, які під приводом «санітарних порушень» намагалися закрити заклад під назвою «Zoom-кафе», і заслужили нечувану ганьбу, адже таким чином хотіли зупинити віртуальний ЛГБТ-фестиваль на Zoom-платформі, яка із закладом харчування не має нічого спільного, окрім елементу назви.

Усього у 2020 році інформаційна база EUvsDisinfo поповнилася 10 000 випадками подібної безглуздої дезінформації, яка ганьбить лише її авторів. При цьому навіть така примітивна дезінформація може бути небезпечною, адже здатна вбивати людей.

«Ми можемо сміятися над очевидною брехнею Лукашенка, поки не згадаємо, що він є кривавим диктатором, який застосовує насильство проти мирного протесту. Ми можемо іронізувати над російськими тезами про «західних ляльководів», поки не згадаємо, що за ними – антисемітизм та гомофобія. Ми можемо посміхнутися мемам про ФСБ, яке отруює спіднє Олексія Навального, поки не згадаємо, що це був цинічний та спланований замах на вбивство… Найбільш ганебною частиною всіх цих випадків є відсутність будь-якого каяття з боку їх авторів. Їх брехня і маніпуляції є частиною запеклої атаки на демократію», – роблять висновок автори EUvsDisinfo.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.