Єврокомісія показала, як виглядатимуть ковід-паспорти

Єврокомісія показала, як виглядатимуть ковід-паспорти

Єврокомісія показала, як виглядатимуть ковід-паспорти

Єврокомісія показала, як виглядатимуть ковід-паспорти

Єврокомісія представила проект цифрових COVID-сертифікатів для поїздок всередині ЄС, які міститимуть всю інформацію про щеплення, тестування та антитіла у подорожуючого.

Про це йдеться на сайті Єврокомісії. Такі сертифікати будуть безкоштовними і доступними в електронному або паперовому форматах. Сертифікат буде містити QR-код і мінімум персональної інформації, за винятком імені, дати народження, дати видачі та безпосередньо інформації про COVID (вакцинації, тести чи одужання). За допомогою цього документа громадяни ЄС зможуть вже цього літа подорожувати безпечно і з мінімальними обмеженнями. Він буде дійсний у всіх країнах ЄС, а також відкритий для Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. При цьому вказується, що документ не є обов’язковою для подорожей і не дискримінує тих, хто його не матиме.

Тим часом, в Україні існує реєстр громадян, які зробили щеплення від коронавірусу у базі  Електронної системи охорони здоров’я. Тому коли буде створено уніфікований документ про вакцинацію, українці зможуть взяти собі довідку чи сертифікат.

Раніше повідомлялось, що ЄС буде видавати тим, хто отримав щеплення від коронавірусу, так звані «сертифікати вакцинації». Але це буде медичний документ, який не замінить «паспорт вакцинації» – його ЄС запровадить окремо. Ковід-паспорти ЄС запустить до літа.

У ВООЗ заявили, що дозвіл на вільні поїздки особам з паспортами вакцинації може спровокувати нову хвилю пандемії, оскільки вони можуть розповсюджувати коронавірус, хоч самі не хворіють.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.