ЄС визнав безпечною та ефективною вакцину AstraZeneca

ЄС визнав безпечною та ефективною вакцину AstraZeneca

ЄС визнав безпечною та ефективною вакцину AstraZeneca

ЄС визнав безпечною та ефективною вакцину AstraZeneca

Європейське агентство лікарських засобів (EME) визнало, що вакцина AstraZeneca повністю «безпечна та ефективна» і це очевидний факт.

Як передає Радіо Свобода, про це заявив керівник агентства Емер Куке. «Комітет дійшов до очевидного наукового висновку… Це безпечна та ефективна вакцина. Її переваги в захисті людей від COVID-19 з пов’язаними ризиками смерті та госпіталізації переважають над можливими ризиками», – сказав він.

Втім, EME не може остаточно виключити можливий зв’язок між випадками утворення тромбів та вакциною, і починає додаткові розслідування, щоб вивчити питання. Поки ж серед 5 мільйонів людей в Європі, які отримали дози вакцини AstraZeneca, у щонайменше 30 виявили утворення тромбів. Але попереднє дослідження вакцини AstraZeneсa не виявило, що саме вона є причиною утворення тромбів у щеплених людей.

Тим часом, прем’єр Британії заявив, що особисто вакцинується препаратом AstraZeneca, пише ВВС. «Найкраще, що я можу розповісти про програму вакцинації Oxford/AstraZeneca, це те, що мені нарешті зроблять щеплення… Дуже, дуже скоро», – повідомив він.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я опублікували результати досліджень зв’язку вакцинації препаратом AstraZeneca і тромбозом. Поки жодної смерті після введення цієї вакцини від COVID-19 в світі не зареєстрували.

В Україні з понад 62 тисяч щеплень від коронавірусу була зафіксована 361 побічна реакція на вакцину, що становить близько 0,5%. Два випадки побічної реакції вимагали медичного нагляду.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що інтервал між щепленнями вакциною від коронавируса AstraZeneca збільшили до 90 днів. Раніше другу дозу вакцини можна було вводити через 28 днів.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.