ЄС підозрює РФ у дискредитації Pfizer за допомогою блогерів

ЄС підозрює РФ у дискредитації Pfizer за допомогою блогерів

ЄС підозрює РФ у дискредитації Pfizer за допомогою блогерів

Для дискредитації вакцини Pfizer французьким і німецьким «лідерам думок» PR-агентство Fazze, яке має зв’язки з РФ, запропонувало гроші за поширення неправдивого обвинувачення в тому, що препарат є причиною «сотень смертей».

Як повідомляє The Guardian, компанія Fazze заявила, що вона є «маркетинговою платформою за впливом і з’єднує блогерів і рекламодавців».  Там стверджують, що компанія базується на 5 Percy Street в Лондоні, але не зареєстрована там. Згідно LinkedIn, керівництво Fazze приїхало з Москви і працювало в агентстві, яке, як повідомляється, заснував російський підприємець. У вівторок, 25 травня, Fazze закрила свій сайт і свій профіль в Instagram.

За інформацією, минулого тижня агентство сконтактувало з кількома французькими YouTube-блогерами, які займаються питаннями охорони здоров’я та науки, і просило їх поганою англійською «пояснити, що рівень смертності серед вакцинованих Pfizer майже в 3 рази вище, ніж серед вакцинованих AstraZeneca».

Лідерам думки сказали опублікувати посилання на YouTube, Instagram або TikTok на звіти в Le Monde, Reddit і Ethical Hacker нібито про витік звіту, що містить дані, які нібито підтверджують це твердження. The Guardian відзначає, що стаття в Le Monde не містить інформації про показники смертності. Сторінки на двох інших сайтах були видалені.

Крім того, блогерів попросили сказати своїм підписникам, що «основні засоби масової інформації ігнорують цю тему», і запитати: «Чому деякі уряди активно купують вакцину Pfizer, яка є небезпечною для здоров’я людей?». Бриф також містив прохання «вести себе так, ніби у вас є пристрасть і інтерес до цієї теми», і уникати використання слів «реклама» або «спонсорський контент» в повідомленнях або відео, тому що «матеріал повинен бути представлений як ваша особиста незалежна думка».

Відзначається, що скріншоти листів від компанії опублікував в Twitter Лео Грассі, популярний французький науковий YouTube-блогер з майже 1,2 млн підписників. Грассі сказав, що в кампанії був «колосальний бюджет», але агентство відмовилося назвати свого клієнта. Німецький блогер з 1,5 млн підписників Мірко Дротчман також опублікував скріншот електронного листа з проханням взяти участь в «інформаційній кампанії» про «значну кількість смертей» після щеплення Pfizer.

Французький сайт Numerama також опублікував уривки з листування, зокрема заклик Fazze «спонукати глядачів зробити власні висновки, подбати про себе і своїх близьких».

Французькі ЗМІ відзначили схожість між повідомленням Fazze і офіційним аккаунтом в Twitter російського Sputnik V,  який неодноразово заявляв, що «дані реального світу» показують, що вони «більш безпечні та ефективні», ніж вакцини мРНК (тобто такі як Pfizer або Moderna).

Раніше президент Володимир Зеленський своїм указом призначив Поліну Лисенко керівником Центру протидії дезінформації. Офіційне відкриття нового центру відбудеться 6 квітня.

Кіберспеціалісти Служби безпеки України заблокували мережу ботоферм, що поширюють фейки про вакцинацію від COVID-19. За даними відомства, фінансування мережі здійснювалося з РФ.

Колишній заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін вважає, що потрібно вводити санкції за фейки.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.