Громадян Словаччини провакцинують російським «Спутником V»

Громадян Словаччини провакцинують російським «Спутником V»

Громадян Словаччини провакцинують російським «Спутником V»

Громадян Словаччини провакцинують російським «Спутником V»

Словацька Республіка почне використання російської вакцини від коронавірусу «Спутник V» для імунізації населення з червня.

Про це заявив міністр охорони здоров’я країни Володимир Ленгварський, повідомляє Aktuality.

«У нас є остаточно підписана згода на використання російською стороною. При сплаті відповідної суми, вакцини стануть нашою власністю », – сказав глава МОЗ.

Вакцина буде призначена для людей у ​​віці від 18 до 60 років, і міністерство візьме на себе усю необхідну логістику впродовж двох тижнів.

Ленгварскій заявив, що результати тестів з Угорщини щодо безпеки вакцини досить переконливі. Міністр також повідомив, що обговорив з експертами питання безпеки вакцин.

Згода на використання видається за погодженням із вищим керівництвом держави. За його словами, «це питання днів».

Міністр також заявив, що словацький регулятор з лікарських засобів «не має нічого проти».

Нагадаємо, в середині квітня у Словаччині з новою силою розгорівся скандал навколо поставок російської вакцини від коронавірусу «Спутник V». Росія продала Словаччини вакцину, що відрізняється від схваленої науковим журналом The Lancet. Москва повернула гроші за вже передані країні 200 тисяч доз препарату.

Невдала операція спровокувала політичну кризу в країні. Прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович замовив для країни російську вакцину таємно від інших партій. Його поплічники по коаліції різко засудили такий крок. Проти використання російської вакцини також виступила президент Словаччини Зузана Чапутова.

12 березня на тлі скандалу подав у відставку міністр охорони здоров’я країни Марек Крайчи. Згодом про відставку оголосили міністр освіти Браніслав Грелінг, глава МЗС Іван Корчок та міністр економіки Ріхард Сулик.

Прем’єр-міністр Ігор Матович також подав у відставку.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.