Глава МОЗ прокоментував можливість звільнення медиків через відмову від вакцинації

Глава МОЗ прокоментував можливість звільнення медиків через відмову від вакцинації

Глава МОЗ прокоментував можливість звільнення медиків через відмову від вакцинації

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов назвав абсурдною пропозицію одного з народних депутатів звільняти лікарів, які не хочуть робити щеплення.

Як повідомляє прес-служба МОЗ, Степанов підкреслив, що звільняти медиків за відмову вакцинуватися від коронавірусу ніхто не буде, бо ця процедура є добровільною. «Я не дозволю якимось чином ображати наших лікарів і всіх медичних працівників. Є відмови через те, що велика кількість медпрацівників перехворіла на COVID-19, наразі вони мають високий титр антитіл, але хочуть вакцинуватися пізніше. У нас добровільна вакцинація», – заявив міністр.

Степанов впевнений, що далі поступово кількість охочих зробити щеплення буде зростати, бо все більше людей зрозуміє, що користь від вакцинації набагато перевищує будь-які побічні дії.

Із ініціативою звільняти медиків за відмову від вакцинації виступив напередодні депутат Верховної Ради з фракції «Слуга народу» Дмитро Гурін.

Тим часом, у МОЗ визнали, що COVID-вакцинація в Україні відбувається надто повільно: планували, зробити вже понад 200 тис. щеплень, а реально є лише 137 тис.

Нагадаємо, 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини від коронавірусу розробника Oxford/AstraZeneca (CoviShield) обсягом 500 тисяч доз. А 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація населення від коронавірусу. Перше щеплення зробили лікарю на Черкащині.

За даними МОЗ в Україні з понад 62 тисяч щеплень від коронавірусу була зафіксована 361 побічна реакція на вакцину, що становить близько 0,5%. Два випадки побічної реакції вимагали медичного нагляду.

Імунітет до коронавірусу формується у людини із 14 по 22 день після щеплення, а у випадку інфікування хвороба іде у легкій формі.

МОЗ змінить схему вакцинації препаратом Covishield від AstraZeneca: для досягнення максимального рівня імунного захисту інтервал між дозами замість початкових 28 днів буде три місяці. Також МОЗ вніс зміни до дорожньої карти вакцинації, згідно з якими учасники бойових дій можуть отримати щеплення залишковими дозами вакцини.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.