Фаворов пояснив, як проводиться розробка української вакцини від коронавірусу

Фаворов пояснив, як проводиться розробка української вакцини від коронавірусу

Фаворов пояснив, як проводиться розробка української вакцини від коронавірусу

Фаворов пояснив, як проводиться розробка української вакцини від коронавірусу

Український кандидат у вакцини може дати імунну відповідь, що перевершує існуючі на цей момент вакцини. Українські вчені своє завдання виконали, наразі черга за державою і початком виробництва.

«Запропонована вакцина в Україні дає чудову відповідь антитіл, не тільки відповідну, а, можливо, і таку, що перевершує інші існуючі вакцини. Ці антитіла є нейтралізуючими, вірус гине, не в змозі розмножуватися. Наявність нейтралізуючих антитіл у людей буде захищати їх від інфекції. Ми свою справу зробили. Українські вчені, винахідники, розробники, молекулярні біологи, які й створили ці білки, все зробили. Я був головним науковим консультантом», – розповів професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт в сфері охорони здоров’я і епідеміології та президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов в інтерв’ю УНН.

Він також зазначив, що після низки важливих зустрічей з керівництвом країни, розробка українського кандидата в вакцини не перейшла до найважливішого етапу – виробництва.

«Потім були важливі зустрічі: кілька з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим, і навіть з президентом Володимиром Зеленським. Всі підтримують, всі за. І ми як і раніше не перейшли до головного питання – питання виробництва. Тому що виробництво, яке в Україні є, цілком відповідає міжнародним стандартам виробництва, і ми знаходимося з ними в повному взаєморозумінні. Але, на жаль, без фінансування така робота не йде. (…) Адже це дуже важливе питання: без фінансування і без підтримки уряду наступний крок неможливий», – розповів він.

Епідеміолог підкреслив, що без початку виробництва першої партії вакцин проведення клінічного випробування неможливо.

«Таким чином питання про клінічні випробування стоїть таким чином: потрібно мати виробництво, і воно повинно відповідати міжнародному стандарту. Після того, як безпечно стерильна і передбачувано ефективна вакцина буде готова вже у вигляді лікарської форми, тоді можна буде приступити до клінічних випробувань», – повідомив він.

Нагадаємо, в Офісі президента Зеленського запевнили, що не цікавляться російською вакциною від COVID-19.

Академік НАН Сергій Комісаренко повідомив, скільки українців мають вакцинуватися для завершення епідемії.

Розробники повідомили, коли отримають дані про вакцину проти нового штаму COVID-19.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.