Естонія планує пожертвувати 800 тисяч доз вакцини іншим країнам, в тому числі Україні

Естонія планує пожертвувати 800 тисяч доз вакцини іншим країнам, в тому числі Україні

Естонія планує пожертвувати 800 тисяч доз вакцини іншим країнам, в тому числі Україні

Естонія обіцяє передати зайві 800 000 доз препарату британсько-шведської компанії AstraZeneca іншим країнам, але точні деталі про пожертвування ще не встановлені.

Про це повідомляється на порталі ERR.

«У Естонії є бажання пожертвувати вакцини. Перш за все ми дочекаємося, коли у нас буде достатня кількість зайвих препаратів, щоб ми змогли їх пожертвувати. Планується передати 800 000 доз вакцин», – сказала міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс.

За її словами, частина цих доз буде передана в рамках міжнародної програми COVAX (Vaccines Global Access Facility), а другу частину поставлять країнам Східного партнерства ЄС.

«Серед них найбільш важливими є партнери, які дивляться в євроатлантичне майбутнє – Грузія, Україна, Молдова – але ми думаємо і про три інші країни – Вірменію, Азербайджан та Білорусь», – додала Лійметс.

У четвер адміністрація Байдена оголосила детальний план того, як вона поділиться першими 25 мільйонами доз вакцини проти коронавірусу з іншими країнами – серед отримувачів буде й Україна.

Володимир Зеленський висловив подяку президенту США Джо Байдену за включення України до списку країн, яким буде надана американська вакцина.

США вирішили надати щонайменше 75% вакцин платформі COVAX, ще 25% країни отримають напряму.

Читайте також:

Багаті країни та благодійні компанії пообіцяли виділити ще $2,4 мільярда глобальній ініціативі COVAX для закупівлі вакцин проти COVID-19. Цих грошей вистачить для 1,8 мільярда доз вакцини для бідних країн.

Раніше глави Міжнародного валютного фонду (МВФ), Світового банку, Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і Світової організації торгівлі (СОТ) попросили у багатих країн виділити 50 млрд доларів на вакцини від COVID-19. Ця сума необхідна для перемоги над пандемією.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.