Експрес-тест на COVID-19 додали до стандарту первинної медичної допомоги

Експрес-тест на COVID-19 додали до стандарту первинної медичної допомоги

Експрес-тест на COVID-19 додали до стандарту первинної медичної допомоги

Експрес-тест на COVID-19 додали до стандарту первинної медичної допомоги

До стандарту первинної медичної допомоги додано швидке тестування на COVID-19 експрес-тестами.

Про це у Facebook повідомляє Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

«До стандарту первинної медичної допомоги додано скринінгове обстеження – тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати за 15 хвилин після тестування», – йдеться у повідомленні.

В НСЗУ нагадали, що відбір матеріалів у хворих на COVID-19 або підозрою на нього для тестування та їхнє транспортування у лабораторний центр МОЗ є складовою частиною медичних послуг надавача первинної медичної допомоги з 22 грудня минулого року.

Також у Нацслужбі повідомили, що відповідно до оновленого порядку реалізації Програми медичних гарантій, у І кварталі 2021 року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що відбирають матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19.

«Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять: людям із підозрою на COVID-19; людям із симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії; пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації; особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне поширення COVID-19.

Скринінгове дослідження проводиться за умови наявності відповідних тестів у медичному закладі.

Нагадаємо, головний технолог компанії «Діапроф-Мед» Андрій Горлов повідомив, що у 2021 році об’єми ПЛР-тестування будуть зменшуватися, а головну роль відіграватимуть тести на антиген методом ІФА та експрес-тести. Це докорінно змінить систему тестування на COVID-19 в Україні.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко анонсував зміну системи ПЛР-тестування в Україні через нову мутацію коронавірусу.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я оновило алгоритм тестування на коронавірус. Тепер будуть робити тест і тим людям, які мають ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції. Раніше тестування проводили людям із симптомами COVID-19 і пневмонії.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.