Екс-міністр охорони здоров’я розкритикував Віктора Ляшка за «ліки від коронавіруса»

Екс-міністр охорони здоров'я розкритикував Віктора Ляшка за «ліки від коронавіруса»

Екс-міністр охорони здоров’я розкритикував Віктора Ляшка за «ліки від коронавіруса»

Мусій розкритикував міністра за слова про «препарат прямої дії» для лікування COVID-19.

Ліків від коронавірусної хвороби сьогодні не існує, заявив лікар і екс-міністр охорони здоров’я Олег Мусій, повідомляє канал «Україна 24».

Раніше інноваційні ліки від COVID-19 для українців анонсував чинний голова МОЗ Віктор Ляшко.

«Скажу відразу як лікар, що препарату прямої дії конкретно проти коронавірусу не існує ніде в природі й існувати не може. В цілому противірусні препарати існують, вони діють на різні віруси. Що мав на увазі Ляшко, коли сказав «препарати прямої дії» – він або помилився, або не знав точної інформації. У світі такого препарату немає. Є препарат для профілактики – це вакцина, яка може діяти проти конкретного штаму», – сказав він.

За словами екс-міністра, у разі появи відповідних препаратів, їх можна буде використовувати через кілька років. Він також нагадав заяви про те, що в України буде власна вакцина від коронавірусу.

«До сьогодні української вакцини немає. Інноваційні препарати в цілому вимагають клінічних досліджень, а це мінімум п’ять років. Їх неможливо застосовувати ось так «з коліс» або emergency use, як вакцину», – підкреслив він.

Раніше Ляшко заявив, що в Україні найближчим часом оголосять про створення нових інноваційних препаратів від коронавірусної інфекції COVID-19, які тільки з’являються у світі.

Читайте також:

Всесвітня організація охорони здоров’я стурбована намірами урядів низки країн комбінувати вакцини від різних виробників для захисту громадян від коронавірусу, так як точних даних щодо ефективності та безпечності такого підходу на разі немає.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що у липні Україна має отримати 2 мільйони доз вакцини проти коронавірусу від американської компанії Moderna.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.