Ефективність AstraZeneca проти одного зі штамів COVID-19 виявилася низькою

Ефективність AstraZeneca проти одного зі штамів COVID-19 виявилася низькою

Ефективність AstraZeneca проти одного зі штамів COVID-19 виявилася низькою

Дві дози антикоронавірусної вакцини Oxford-AstraZeneca не захищають від легкого або середнього ступеня тяжкості COVID-19, викликаних «південноафриканським» штамом.

Згідно з результатами дослідження, опублікованому в журналі NEJM, захист спостерігається тільки від тяжкого перебігу або смертельного результату.

З 24 червня по 9 листопада 2020 року автори дослідження набрали 2026 ВІЛ-негативних дорослих від 18 до 65 років (середній вік 30 років), розділивши їх на дві групи. 1010 осіб в одній групі отримали принаймні одну дозу плацебо (0,9% розчин хлориду натрію), 1011 в іншій – аналогічно з вакциною (з 5×1010 вірусних частинок в дозі). Інтервал між дозами був 21-35 днів. Рахували випадки хвороби, які зафіксовані більш ніж через 14 днів після введення другої дози.

Ковід від легкого до помірного ступеня розвинувся у 23 з 717 чоловік в групі плацебо (3,2%), а також у 19 з 750 щеплених вакциною (2,5%). Серед 42 учасників з ковідом 39 випадків були викликані штамом B.1.351.

Хоча сироватка крові щеплених у тестах нейтралізації псевдовірусу і живого «справжнього» вірусу показала велику стійкість до варіанту B.1.351, ніж сироватка людей з плацебо-групи, ефективність запобігання легкої / середньої тяжкості хвороби в цілому у щеплених склала всього 21,9%, а у тих, хто захворів «південноафриканцем» – лише 10,4%.

Читайте також:

Індія навряд чи відновить експорт своєї вакцини Covishield до жовтня. Ця затримка може посилити дефіцит вакцин від коронавірусу в межах ініціативи COVAX, на які розраховує Україна.

Вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna швидше за все здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.

Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.