Дипломат-сходознавець: В Афганістані може з'явитися Пандширська автономія

Дипломат-сходознавець: В Афганістані може з’явитися Пандширська автономія

Дипломат-сходознавець: В Афганістані може з'явитися Пандширська автономія

Фото з відкритих джерел

«Радянські війська кілька разів «довбали» цей регіон, але так і не змогли туди прорватися»

Жителі Пандширу, найімовірніше, зможуть домовитися з талібами про права автономії у складі Афганістану. Таку думку в інтерв’ю «Главкому» висловив сходознавець, дипломат, доктор історичних наук Володимир Пластун.

«Пандшир – це район, в якому проживають таджики, але вони себе називають саме пандширцями. Це гірська місцевість, там є Пандширська ущелина. Радянські війська кілька разів його «довбали», але так і не змогли туди прорватися. Думаю, жителі цього району зможуть домовитися з талібами про права якоїсь автономії у складі Афганістану», – прогнозує експерт.

Він нагадав, що лідер пандширців Ахмад Масуд, син загиблого колишнього глави «Північного альянсу» Ахмада Шаха Масуда, закликає країни Заходу допомогти зброєю для опору.

«Але якщо у талібів знайдуться розумні люди, вони не будуть їх тиснути, продовжувати війну. Як-небудь домовляться», – переконаний Пластун.

Нагадаємо, таліби захопили столицю Афганістану Кабул без бою. Уряд віддав їм владу, щоб уникнути кровопролиття.

Речник бойовиків «Талібану» Забіхулла Муджахід порекомендував жінкам, які працюють, залишатись вдома, поки для них не створять «належну систему безпеки».

За повідомленнями ЗМІ, бойовики «Талібану» прямують у Панджшерську долину, яка лишилася однією з небагатьох частин Афганістану, що досі не контролюються угрупуванням.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.