«Дельта»-COVID: МОЗ розробляє термінові заходи

«Дельта»-COVID: МОЗ розробляє термінові заходи

«Дельта»-COVID: МОЗ розробляє термінові заходи

«Дельта»-COVID: МОЗ розробляє термінові заходи

Міністерство охорони здоров’я підготує комплексні пропозиції для протидії поширенню в Україні штаму коронавіруса «Дельта».

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузин.

За його словами, сьогодні в Україні зафіксовані два випадки коронавірусної хвороби, викликаних новим штамом «Дельта». Пацієнти перебувають в Олександрівській клінічній лікарні у Києві під контролем. Їхній стан стабільний.

«В Україні зареєстрували два випадки коронавірусної хвороби, викликаної штамом «Дельта». Секвенування вірусу і підтвердження мутації було проведено Інститутом молекулярної біології і генетики 22 червня 2021 року», – повідомив Кузин.

Він нагадав, що для зменшення ризику поширення штаму «Дельта» в Україні, на сьогоднішньому засіданні уряду вже підтримали запровадження низки заходів.

Громадянам, які прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів, заборонено перетин державного кордону України без негативного результату експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2 , проведеного безпосередньо в пунктах пропуску. Зазначена норма почне діяти з 25 червня 2021 року

«До 25 червня, за окремим дорученням РНБО, будуть підготовлені комплексні пропозиції для протидії поширенню коронавірусу штаму «Дельта» в Україні», – підсумував головний санлікар.

В НАН України очікують, що до кінця літа штам «Дельта» буде домінувати на всій території Європи, а в Україні через низький рівень вакцинації населення і велику міграцію з РФ може поширитися більш швидкими темпами і мати більш важкі наслідки, ніж у західних країнах.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу «Дельта+» виявили вже у десяти країнах. Зокрема, «індійський» штам виявили у Білорусі та Словаччині.

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська вважає, що вже цього літа в Україні можливе зростання захворюваності на коронавірус через поширення штаму «Дельта». Його можуть привезти мандрівники з-за кордону.

ВООЗ прогнозує, що Delta-варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії, стане домінуючим у світі через свою високу заразність. Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna, скоріш за все, здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.