Британські вчені оцінили ефективність COVID-вакцин проти «індійського» штаму

Британські вчені оцінили ефективність COVID-вакцин проти «індійського» штаму

Британські вчені оцінили ефективність COVID-вакцин проти «індійського» штаму

Британські вчені оцінили ефективність COVID-вакцин проти «індійського» штаму

Вакцини від COVID-19 ефективні проти «індійського» штаму коронавірусу, що швидко поширюється, як і проти домінуючого штаму в Великій Британії, повідомили вчені. Доза повинна бути подвійною.

Про це повідомляється в дослідженні Public Health England, пише Reuters.

Дослідження показало, що вакцина Pfizer-BioNTech була ефективна на 88% проти «індійського» штаму коронавірусу через два тижні після другої дози.

Ефективність вакцини проти штаму В.1.1.7 «Кент», який є домінуючим варіантом COVID в Великобританії, становила 93%, відзначили вчені.

Дві дози вакцини AstraZeneca були ефективні на 60% в порівнянні з ефективністю 66% проти варіанту Kent. За даними PHE, перша доза обох вакцин була на 33% ефективна проти вірусу B.1.617.2, що нижче, 50% ефективності проти B.1.1.7.

Міністр охорони здоров’я Великобританії Метт Хенкок зазначив , що дослідження показало ефективність отримання обох доз вакцини, і це є «абсолютно життєво важливим».

«Я все більше впевнений, що ми йдемо по дорожній карті, тому що ці дані показують, що вакцина після двох доз працює так само ефективно (проти індійського варіанту)», – сказав Хенкок.

Влада Британії планує повністю зняти обмеження в зв’язку з пандемією COVID-19 накінці червня. Британія вже відмовилася від найшвидшої програми вакцинації в Європі, але зіткнулася з новою проблемою, пов’язаною з поширенням штаму, вперше виявленого в Індії.

У Великобританії за тиждень кількість хворих на COVID-19 зросла на 10,5%, хоча це залишається лише невеликою часткою в порівнянні з рівнями, що спостерігалися раніше в цьому році. На тлі поширення «індійського» штаму коронавірусу Німеччина заявила, що будь-кого, хто в’їжджає в країну із Сполученого Королівства, після прибуття доведеться помістити в карантин на два тижні.

В Україні знизилися темпи захворюваності на коронавірус. За останню добу було виявлено 2 533 нових випадків COVID-19.

В Україні в «помаранчевій» зоні карантину залишається лише одна область, інша частина країни – в «жовтій».

Країни ЄС, що входять в ініціативу «Команда Європи» по допомоги третім країнам у подоланні пандемії COVID-19 і його наслідків, заявили, що виділять 1 мільярд євро для налагодження виробництва вакцини та інших медичних препаратів для боротьби з коронавірусів в Африці .

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.