Аудитори знайшли грубі порушення у витратах COVID-фонду

Аудитори знайшли грубі порушення у витратах COVID-фонду

Аудитори знайшли грубі порушення у витратах COVID-фонду

Державна аудиторська служба у ході перевірки Фонду боротьби з коронавірусом виявила порушень на 406,8 млн гривень (із них таких, що призвели до втрат державних коштів на суму 114,4 млн грн). Найбільше порушень зафіксовано на стороні Міністерства охорони здоров’я.

Проблеми під час освоєння коштів із COVID-фонду призвели до неефективного використання 25,62 млрд грн (тоді як загальний обсяг видатків із фонду торік склав 66,53 млрд грн.), повідомили державні аудитори на запит ЕП.

Відомства, у яких зафіксовано найбільше порушень у використанні коштів COVID-фонду:

  • МОЗ — 249,3 млн грн (порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на 18,9 млн грн);
  • Міністерство розвитку громад та територій — 87,9 млн грн (порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на 78,9 млн грн);
  • МВС — 26,5 млн грн (порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на 10,3 млн грн);
  • Міністерство культури та інформполітики — 21,5 млн грн (порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на 1,2 млн грн).

Нагадаємо, 13 квітня 2020  року Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила в цілому законопроект №3279-д. Згідно з документом, у системі держбюджету утворюється фонд боротьби з коронавірусом в обсязі 64,7 млрд грн.

Витрати України на боротьбу з епідемією COVID-19 станом на 1 липня сягнули 19 мільярдів гривень. На кінець липня у спецфонді для боротьби з коронавірусом із початкових 64.7 мільярдів гривень (згодом збільшено до 66) залишилось лише 3.2  мільярди. Більшу частина коштів освоїли на ремонті доріг, і лише 16% – безпосередньо на медицину та на покращення медичної інфраструктури.

Бізнес Контроль за витратами COVID-фондів: на чому зосередиться моніторинг МВФ 24/05/2021

Спеціальний фонд, з якого виділяли гроші на будівництво доріг, коронавірусним назвали випадково, розповіли в «Укравтодорі».

У вересні 2020 року уряд зобов’язав Держаудитслужбу провести заходи державного фінансового контролю використання коштів Фонду COVID-19.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.