Аятола Алі Хаменеї назвав умову відмови Ірану від бомби

Аятола Алі Хаменеї назвав умову відмови Ірану від бомби

Аятола Алі Хаменеї назвав умову відмови Ірану від бомби

Аятола Алі Хаменеї назвав умову відмови Ірану від бомби

Верховний лідер Ірану заявив, що країна  повернеться до ядерної угоди лише тоді, коли США знімуть усі свої санкції.

Як повідомляє Радіо Свобода, про це верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив 7 лютого по іранському державному телебаченні. «Якщо вони хочуть, щоб Іран повернувся до своїх зобов’язань, то США повинні скасувати всі санкції, тоді ми проведемо перевірку і подивимося, чи були санкції зняті правильно, і повернемося до своїх зобов’язань», – сказав Хаменеї.

Заява Хаменеї стала першою на цю тему після інавгурації президента США Джо Байдена, який заявив, що хоче повернутися до угоди. Однак президент США вже встиг відповісти, що перший крок має зробити саме Тегеран, припинивши збагачувати уран. Про це Байден заявив  в інтерв’ю телеканалу CBS. Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи будуть Штати в першу чергу знімати санкції проти Ірану, Байден відповів: «Ні», вказавши, що для цього Ірану спочатку потрібно припинити збагачення урану, щоб обговорювати це питання.

Про те, що Іран запустив процес збагачення урану на рівні 20 відсотків, повідомив 4 січня офіційний представник Тегерана Алі Рабії.

Велика Британія, Франція і Німеччина попередили Тегеран, що в разі подальшого порушення чинної ядерної угоди, країни ЄС залишать угоду.

У серпні 2020 року Іран погодився допустити експертів МАГАТЕ до двох об’єктів на своїй території для перевірки їхньої можливої ядерної діяльності.

Новообраний президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати готові повернутися до ядерної угоди і скасувати санкції, якщо Іран буде її дотримуватися.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.